Kalplerce Eniyi Forum Biziz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Maxylader @nD By_sQrd@Lı_29 Sunar..

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

İŞLETİM SİSTEMLERİ

YazarMesaj
By_sQrd@Lı_29
Admin(Site Sahibi)
Admin(Site Sahibi)
By_sQrd@Lı_29

Erkek
Lakap : Sordalı

İŞLETİM SİSTEMLERİ Empty
MesajKonu: İŞLETİM SİSTEMLERİ   İŞLETİM SİSTEMLERİ Icon_minitimePaz Tem. 06, 2008 10:55 pm

İŞLETİM SİSTEMLERİ Vista_logo%20copyİşletim sistemleri konusu, bilgisayar bilimleri kapsamındaki en temel konulardan birini oluşturmaktadır. İşletim sistemleri, bilgisayar sistemlerinin gelişmesine paralel olarak gelişme göstermiştir. Çünkü, yeni gelişen bilgisayar mimarisi, yeni istekler ve ihtiyaç duyulan güvenliğe göre işletim sistemleri gelişmiştir. Bu nedenle, kullanıcı ile bilgisayar arasında bir köprü görevi yürüten ve donanıma en yakın yazılım birimi olan işletim sisteminin ayrıntılarını incelemeye geçmeden önce, bir bilgisayar sisteminin yapısını genel olarak ele almak gerekmektedir.

Twisted Evil Bir bilgisayar sisteminin genel olarak 4 bileşeni vardır. Twisted Evil

<LI class=MsoNormal>Donanım (İşlemci (CPU), belek ve I/O üniteleri gibi)
    <LI class=MsoNormal>İşletim Sistemi (Ms-Dos, Unix, OS/2 gibi)
    <LI class=MsoNormal>Sistem Yazılımları (Derleyiciler, Veritabanı ve Network Yazılımları)
  • Uygulama Yazılımları (Kullanıcıların kendi geliştirdikleri yazılımlar)
http://www.kalplerce.eniyiblog.com

İŞLETİM SİSTEMLERİ
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-